.A.C.T.U.A.L.

Free Dess (zde)

Lenka Lanczová

6. února 2008 v 17:42

Lenka Lanczová

Spisovatelka
Datum narození:29.12.1964 Místo narození:Dačice, Československo Znamení: Kozoroh
Lenka Lanczová je česká spisovatelka románů pro mládež. Narodila se 29. prosince 1964 v Dačicích. Od roku 1987 pracuje v městské knihovně ve Slavonicích.
Dílo Lenky Lanczové
Lenka Lanczová patří k našim nejproduktivnějším a nejčtenějším spisovatelům. Hlavní hrdinou jejích knih je většinou dospívající dívka, která řeší své problémy s mezilidskými vztahy, často protože je nějakým způsobem odlišná od svého okolí. Autorka ve svých knihách píše o mladých nejen pro mladé. Z jejích knih čiší jakési ponaučení, to je však naprosto přirozené. Mladí lidé je tak nevnímají jako pokus o mentorování. V dvoudílném románu Lucky Luk, který je svým způsobem výjimkou v její tvorbě , je hlavním hrdinou starší kluk, který má problémy nejen s láskou, když potkává a ztrácí svou osudovou ženu, ale v prvním díle se také potýká se zákonem a dostane se až do vězení. Až na výjimky představuje každá kniha samostatný román.

Lenka Lanczová každý rok vydává průměrně 3 až 4 knihy a dosud vydala 44 knih, které vyšly vesměs v nakladatelství Víkend. Rovněž jí vyšla i povídka (či spíše novela) Andělé noci v knize Jak to bylo poprvé, na které se podílí spolu s dalšími pěti autorkami (mezi než patří i Lenčina dcera Sandra). Knihy jsou v následujícím seznamu seřazeny podle roku vydání. Pouze v případě, že jde o pokračování předchozího titulu, je toto pokračování zařazeno hned pod úvodní titul.

- Počkej na mě, Radko! (1992)
- Podej mi ruku, Radko! (1994)
- Pojď se mnou, Radko! (1996}
- Znamení Blíženců (1994)
- Panna nebo Blíženec (1995)
- Zadáno pro Blížence (1995)
- Prázdniny pro zaláskované (1994)
- Š jako Šarlota (1994)
- Hvězda naděje (1994)
- Lucky Luk 1 (1995)
- Lucky Luk 2 (1996)
- Království za botu (1995)
- Schody do nebe (1995)
- Blbej fór (1995)
- Tajná láska (1996)
- Mokrá louka (1996)
- Super koťata (1996)
- Past na kočku (1996)
- Zlodějka snů (1996)
- Všechno bude fajn (1997)
- Srdcový kluk (1997)
- Sólo pro Kristýnu (1997)
- Oranžové blues (1997)
- Tři na lásku (1998)
- Stopa v mém srdci (1998)
- Souhvězdí Labutě (1998)
- Dva kroky od ráje (1998)
- Most do Země lásky (1999)
- Střípky mých lásek (1999)
- Půlnoční sny (1999)
- Sonáta pro dvě srdce (1999)
- Kam se vytrácí láska (2000)
- Kde končí svět (2000)
- Hořká chuť lásky (2001)
-Postel plná růží (2003)
- Pár minut lásky (2002)
- Deváté nebe (2003)
- Mokrá náruč léta (2003)
- Doteky noci (2004)
- Kapky rosy (2004)
- Lásky a nálezy (2004)
- Sběratelka polibků (2005)
- Čas něhy (2005)
- Šeptej do ticha (2005)

V anketě Moje kniha obsadila 1. místo mezi českými spisovateli a 3. místo celkově. Čtyři její knihy se umístily v první stovce absolutního pořadí a 15 knih mezi prvními 200 tituly.

23. místo - kniha Znamení blíženců
41. místo - kniha Postel plná růží
59. místo - kniha Mokrá náruč léta
78. místě - kniha Tajná láska

Lenka Lanczová pro další romány sbírá podněty i přímo ze čtenářských rad, ať už prostřednictvím internetových stránek, dopisů nebo přímých ústních podnětů. Kontaktu se svými čtenářkami se nevyhýba, spíše naopak. O tom svědčí i níže uvedená webová stránka, na které vám buď přimo Lenka nebo zaběhlí návštěvníci rádi odpoví.

Popis některých knížek:
Sedmnáctiletá Iva má o letošních prázdninách jasnou představu. Chce konečně začít žít a užívat života a především prožít opravdovou lásku s klukem, do kterého je dlouho platonicky zamilovaná přes Internet a nyní se mají konečně sejít a strávit spolu celý týden. Má to všechno pěkně promyšlené a je pro splnění svého snu ochotna udělat cokoli. Jenže ani ten nejdokonalejší plán nemusí vyjít tak, jak si to člověk představuje a všechno se může pořádně zamotat, zvlášť když se Iva nečekaně ocitá úplně jinde, než měla být, se sestřenkou Veronikou a partou nových přátel sjíždí Vltavu a navíc hezkých kluků běhá po světě tolik... Letní román s vůní malin, slunce, vody, večerních táboráků a všeho, co ke správným prázdninám patří, je plný lásek letních i těch druhých a vypráví o nelehké cestě k poznání a zasvěcení.
Skončit úspěšně druhý ročník střední školy, mít v ruce vysvědčení a před sebou dva měsíce volna, lenošení a léta s příslibem nových zážitků... Co víc si přát!
Sympatická a trochu nesmělá Karolína si ani víc nepřeje. Na rozdíl od svých kamarádek, které vyráží na tramp, se těší na příjemný klid trávený s knížkami a ostatními koníčky společně s rodiči a mladší sestrou na chalupě.
O tom, že tyhle prázdniny rozhodně nebudou nudné, se přesvědčí záhy - tím spíš, že na nedaleké zřícenině starého hradu pracuje parta zajímavých brigádníků - a především jeden z nich Karolíně pořádně zamotá nejen hlavu, ale i její předchozí představy o dokonalém princi...
Patnáctiletá dvojčata Tereza a Lucie jsou úplně stejné. Jejich rodiče jedou na dovolenou a je hlídá babička s tetou. Obě jdou na brigádu. Lucie jde prodávat zmrzlinu a Tereza bude v recepci v kempu Mokrá louka. Oběma se tam líbí.
Tereza se zamiluje do Tomáše, který je tam ubytovaný s kamarády. Začne s ním chodit. Když má Tereza volno, jsou pořád spolu. Terezina kamarádka Andrea je v kempu taky na brigádě, ale v kuchyni. Zamiluje se do Richarda, ale Tereza mu nevěří. Zjistí, že Richard má ženu a dvě děti.Lucka se taky zamiluje do Richarda. Tereza zjistí, že jde o stejného Richarda, do kterého se zamilovala i Andrea.
Richard si myslí, že potkal Lucii, ale potkal Terezu. Tereza si s ním domluví schůzku. A večer se sejdou.
Tomáš jí uvidí, když si sedá k Richardovi do auta. Tereza zavolá jeho ženě a oznámí jí kde je její muž a až si pro něj přijede. Jeho žena mu udělá scénu a odveze ho pryč.
Babička a teta jim udělají velkou oslavu. Obě pozvou své kamarády. Tomáš také přijde a nemůže uvěřit, že jsou dvě. Neví, která z nich je Tereza, ale nakonec ji pozná.Spousta dívek si myslí, že hezké holky to mají v životě lehčí než ty ostatní. Osmnáctiletá Monika, hlavní hrdinka knihy, je přesvědčena o opaku.
Přestože jí kamarádky závidí její úspěchy v modelingu, poslední dobou se jí nedaří. Rodiče se rozvádějí, Monika se s maminkou stěhuje z Brna do malé vesnice, kde nikoho nezná, do školy musí dojíždět, zvykat si na nové učitele i spolužáky... A proti kamarádkám si připadá méněcenná: dosud nechodila s žádným klukem, protože na to neměla čas.
Po seznámení se s Jáchymem se vše mění! Monika nachází nejen nová přátelství, ale i velkou lásku. Užívá studentského života a pouští se na tenký led, když vymýšlí past pro největšího frajera školy, který si přímo koleduje o trest za svoje chování k dívkám. Nejdříve to vypadá jako dobrý nápad a skvělá pomsta, jenže hra s city může být také pěkně nebezpečná a vymknout se z ruky.


Na všech koncích jsou hezké právě začátky něčeho dalšího. Úspěšně odmaturovat znamená konec jedné důležité etapy, mít v kapse přijetí na vysokou školu pak začátek etapy nové, ještě důležitější.
Ovšem začátky bývají nejtěžší a přináší spoustu změn. Sympatická blondýnka Alice se tak jako mnozí další přestěhuje z malé vesnice do velkoměsta, kde nikoho nezná, zvyknout si na spolubydlící na koleji i zcela odlišný systém výuky, vpravit se do života vysokoškolačky a hlavně se naučit spoléhat sama na sebe.
Stará přátelství prochází krizemi, vznikají však přátelství nová a seznam ztrát, nálezů a především lásek se utěšeně rozrůstá, zvláště když kluků s hnědýma očima, Alčiných favoritů, je všude dost a dost...


Hlavní hrdinka, dospívající Eva, nemá valné mínění ani o svém zevnějšku, ani o svých vlastnostech. Během jednoho léta se ale vše změní. V prostředí prázdninového tábora potká první lásku, osmnáctiletého gymnazistu Dicka, a ze zamindrákované, rozpačité a nevyzrálé Evy jako zázrakem stává sebevědomá dívka.Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk?
Petra, hrdinka tohoto románu, je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat - a on si užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne!
Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti.


Katka Stejskalová je obyčejná holka. Devátá třída se blíží k závěru, jistota školních lavic končí a Katka se má rozhodnout, co bude dál. Jenomže - neví. A také si moc nevěří. Pak se všechno nějak zamotá - táta s mámou jsou samé tajnosti, kamarádka Pavla se začne stranit kolektivu, je tu spolužák Marek, výstřední Vanesa, lukostřelec Majk a kluk od benzínky, Lukáš.
Román o starostech a radostech třech kamarádek, Katky, Pavly a Vanesy. Patnáctileté slečny končí povinnou školní docházku a navíc jim život uchystal krom drobných trápení i skutečně dramatickou zkoušku.


Studentka obchodní akademie, Radka Stachová, je samolibá, rozmazlená, nad ostatní povznesená a značně nesnášenlivá dívka. Na těchto vlastnostech se podepsala především její matka, která patří k maloměstské honoraci. Radka nevychází ani se spolužáky, ani se spolubydlícími na internátě. Jenomže na oslavě Radčiných šestnáctých narozenin se objeví neznámý kluk...
Zásluhou nekompromisního Pavla, který se o Radku velmi netradičním způsobem uchází, se její charakter zvolna mění, až se z ní stává holka, na kterou se dá spolehnout.


//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ashley Ashley | Web | 9. března 2008 v 19:53 | Reagovat

Ahoj prosím dej ma hlas na http://life-is-black.blog.cz/0803/sonm-1-kolo

jsem tam jako Ashley

mockrát díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamacry-10.gif image by Saliskokisseslaugh.gif laugh image by soonisneverexclamation:hamPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucketthblackstar.gif image by SaliskodancingPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucketangry-1.gif image by Saliskocringcry-10.gif image by Salisko:hamicon_45.gif image by SaliskoCreati-ve1aberry.gif image by Salisko90.gif image by Saliskothblinkingmoney.gif image by SaliskopixelBouncing bunnycrown1.gif image by Saliskolaugh-2.gif image by Saliskosick-1.gif image by Saliskopixel03.gif image by Salisko18n.gif(131 b)43447.gif image by Saliskoi_0670.gif image by Salisko toast_smilefuck.gif image by Saliskothawake-1.gif image by Saliskothwow.gif image by Salisko692!969!no.gif image by Saliskothwow.gif image by Saliskogasp.gif image by Saliskohttp://emo-hannah.blog.cz/tongue-4.gif image by SaliskocringLOL.gif LOL image by LoveEmmalinasleep-1.gif picture by sadistic_vamphappy-3.gif image by Salisko2m2esdl.gif image by Lowinkai_0716.gif image by LowinkaPhotobucket - Video and Image Hosting24n.gif(118 b)thawake-1.gif image by Saliskojumpy.gif image by SaliskoPixels:hamlove-7.gif image by Salisko!616!..1aberry.gif image by Salisko.pixel..2eulb4i.gif image by Lowinka.thinkheart.gif image by Salisko.tongue-4.gif image by Salisko.Photo Sharing and Video Hosting at Photobuckethihi.gif image by Salisko.544.1204....Indeed *2316**1362*Kure *4028*753..617.!994!.967.299.1114.493.906.1354.187.616.764.1346.1271.U *173*.900. ..!1321!..923.721.1337.!670!.897.!439!.!568!.!536!.!205!.499.!984!.!1278!.!426!.64.*1362*. *1408*.!564!.!211!.!223!.!383!.965.!892!.*447*.658.569.1082.*2731*.!1421!.Žvejka *3706*.1228.*1362*.134.Nn *2167*..1018.!600!..259.!811!.1152...!1286!.!968!..Nuda *152*..Indeed *2316*.925.1192.Smíšek *3168*.!617!.76.Miláček *2238*.*1581*.. . ...670.. .....!1193!....... ...1301.*2225*.1357.*1582*.1262.1369 !968!*1945*http://i167.photobucket.com/albums/u139/Enidta/32.gif
http://emo-hannah.blog.cz/icône 4pixelhttp://emo-hannah.blog.cz/http://emo-hannah.blog.cz/haha.gif image by Salisko